петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Во Јужна Кореја во пожар загина 21 лице

Полицијата упасиле 81 годишен маж кој е на испрашување откако безбедносната камера го снимила како влегува во празна просторија од каде што избил пожарот.

86007_severna-juzna-koreja-rodjaci401-ap-han-sangkyun_origh

Поврзани вести

Во пожар кој ја зафати болницата за стари лица со хронични заболувања во регионот Џеола на југозападот на Јужна Кореја, загина 21 лице, додека повредени се осум лица.

Според информациите од Пожарникарската служба, пожарот релативно брзо бил изгаснат, а поголем дел од жртвите се постари пациенти кои не можеле да се движат.

Полицијата упасиле 81 годишен маж кој е на испрашување откако безбедносната камера го снимила како влегува во празна просторија од каде што избил пожарот.

Уапсениот е идентификуван како пацеинт во болницата кој е болен од деменција.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести