петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Во Канада исчезна ќерката на Легија

Во центарот на Торонто исчезна 15-годишната Николија, ќерка на Легија

ulemek

Поврзани вести

Полицијата во Торонто веќе два дена трага за 15-годишната Николија Луковиќ, ќерка на Милорад Улемек Легија, пишуваат српските медиуми.

На девојчето, како што се наведува, му се губи трагата од петокот попладне.

Канадската полиција во неделата, преку телевизиската станица СР24, упатила апел до граѓаните да ги достават сите информации за 15-годишната Николија, кој исчезнала во центарот на Торонто.

„Се молат граѓаните за помош да се пронајде Николија Луковиќ, која има кафени очи, висока е 173 сантиметри и тешка 54 килограми. Последен пат е видена во петокот околу три часот попладне. Носела темносин или црн џемпер и долен ден од тренерка“, објавила канадската полиција, додавајќи дека е „загрижена за нејзината безбедност“.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести