Свет

Во Канада исчезна ќерката на Легија

Во Канада исчезна ќерката на Легија

Полицијата во Торонто веќе два дена трага за 15-годишната Николија Луковиќ, ќерка на Милорад Улемек Легија, пишуваат српските медиуми.

На девојчето, како што се наведува, му се губи трагата од петокот попладне.

Канадската полиција во неделата, преку телевизиската станица СР24, упатила апел до граѓаните да ги достават сите информации за 15-годишната Николија, кој исчезнала во центарот на Торонто.

„Се молат граѓаните за помош да се пронајде Николија Луковиќ, која има кафени очи, висока е 173 сантиметри и тешка 54 килограми. Последен пат е видена во петокот околу три часот попладне. Носела темносин или црн џемпер и долен ден од тренерка“, објавила канадската полиција, додавајќи дека е „загрижена за нејзината безбедност“.