недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Во Канада се отвора првата амбасада за вонземјани?

118504230

Поврзани вести

Верска група од Канада се обидува да добие земјиште на кое планираат да изградат прва амбасада за вонземјани во светот.

Членовите на оваа верска група сметаат дека вонземјаните ја создале расата на Земјата.

Според нивните верувања, расата на Земјата ја создале вонземјанските видови кои ги викаат  Елохим и  кои ќе се вратат на нашата Планета кога ќе се отвори амбасада за нив.

Овој предлог веќе е испратен до Владата на Канада со напомена дека оваа Амбасада не би смеела да биде покрај Арктикот затоа што вонземјаните наводно не сакаат студ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести