четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Во КИЦ изложба на Владимир Илиевски

На изложбата која ќе трае до 5 јуни, ќе бидат изложени 30 дела, масло на платно.

vladimir-500

Последни вести

Во Изложбениот салон – Империјал 2 на Културно Информативен Центар – Скопје, вечер ќе биде отворена изложба на слики од академскиот сликар Владимир Илиевски.

На изложбата која ќе трае до 5 јуни, ќе бидат изложени 30 дела, масло на платно.

Илиевски има реализирано шест самостојни изложби од кои пет во Македонија и една во Бугарија, а учествувал и на повеќе групни изложби во Македонија, Хрватска и Грција.

Добитник е на три национални и една меѓународна награда.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести