вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 52

Во Кил задоволни што го добиле Металург во 1/4 финалето

kil

Поврзани вести

Челниците на германскиот раометен клуб Кил задоволни се што го добиле мкаедонскиот вицешмпион Металург за противник во 1/4 финалето, но во исто врме се свесни дека ги чека пекол на гостувањето во Скопје.

„Ќе биде тешко против Металург затоа што знаеме дека во Скопје секогаш се игра пеколно. Не чека тим кој е одлично воден од Лино Червар, но мора да признаам дека пред ждрепката посакувавме два клуба, ПСЖ и Металург па на крај добивме еден од нив. Може да кажам дека сме задоволни , не и пресреќни“ ,изјави Сабине Холдор – Шуфт, членка на Извршниот одбор на клубот.

Кил е убедливо најдобрата германска екипа во историјата која има 18 титули во германскиот шампионат, а е трикратен европски шампион, последен пат во 2012 година.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести