среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 50

Во кои делови од земјава вее снег во моментов?

sneg

Последни вести

Студениот бран кој денеска ја зафати Македонија вечерва донесе снег на повисоките места во западна Македонија.

Според последните информации, слаб снег во моментов провејува на Маврово и Попова Шапка како и на планинскиот превој Стража.

Единствен град во кој во моментов има слаби снежни врнежи е Дебар, каде моменталната температура е само 1 степен.

Најчитани вести