Крими хроника

Во комбе со српски регистрации најдени 44 мигранти

Во комбе со српски регистрации најдени 44 мигранти

Во комбе со српски регистрации најдени се 44 илегални мигранти.

Како што информира МВР, утрово околу 04,15 часот на автопатот Куманово-Табановце, полициски службеници откако забележале паркирано комби „Фиат Дукато“ со српски национални ознаки кој имало издишана гума и се упатиле кон него, при што лицето кое го управувало возилото, веднаш се дало во бегство.

При контрола во просторот за товар пронајдени се вкупно 44 мигранти од Авганистан, Сирија и Пакистан. Лицата се приведени во СВР-Куманово за понатамошна постапка.