понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Во Конче ќе се отвори аптека, а ќе се даваат и стоматолошки услуги

За овие услуги 3.600 граѓани не мора да патуваат до Радовиш 18 километри за да земат лекови на рецепт или затоа што им се нужни стоматолошки здравствени услуги.

maja

Поврзани вести

Во рамките на својата посета на општина Конче, директорката на ФЗОМ, Маја Парнарџиева-Змејкова оствари работен состанок со Благој Јованов, градоначалник на општина Конче, при што беше детално информирана за финализирање на тековните активности за отварање на аптекa во коja граѓаните на Конче ќе може да земаат лекови на рецепт на товар на Фондот за здравствено осигурување на Македонија.

Во Конче ќе им бидат исто така достапни и стоматолошки услуги. Задоволството од тоа што сега за овие услуги 3.600 граѓани не мора да патуваат до Радовиш 18 километри за да земат лекови на рецепт или затоа што им се нужни стоматолошки здравствени услуги.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести