вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Во Коста Рика запленети 1,9 тони кокаин

Вредноста на запленетата дрогата се проценува на 35 милиони долари.

kokain

Поврзани вести

Граничните патроли на Коста Рика запленија рибарски брод што доаѓал од Јужна Америка, во кој биле пронајдени 1,9 тони кокаин.

Вредноста на запленетата дрогата се проценува на 35 милиони долари.

Бродот е задржан на 61 километар од брегот на Коста Рика со помош на авион на американската граничка патрола.

Во операцијата се уапсени тројцата членови на екипажот на бродот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести