недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Во куќа на директор на банка во Истанбул пронајдени 4,5 милиони долари во кутии за чевли

Кутиите за чевли, кои биле полни со пари, се пронајдени на полици во домот на Сулејман Аслан, еден од 49-те приведени лица поради испитување во рамки на истрагата за корупција и поткуп.

million-dollar-ideas

Поврзани вести

Истанбулската полиција пронајде во куќата на директор на државната „Халк Банк“ околу 4,5 милиони долари скриени во кутии за чевли, објавија турските медиуми.

Полицијата спроведува обемна истрага за случаи на корупција и поткуп во државата.

Кутиите за чевли, кои биле полни со пари, се пронајдени на полици во домот на Сулејман Аслан, еден од 49-те приведени лица поради испитување во рамки на истрагата за корупција и поткуп.

Вчера беа уапсени и синови на министри и неколку познати турски бизнисмени. Потоа беа сменети од функција и пет комесари во истанбулската полиција поради финансиски измами, организиран криминал и шверц.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести