среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Во Лондон уапсен пакистански политичар

Британската полиција го уапсила Алта Хусаин, пакистански политичар во егзил во Лондон под сомнение дека перел пари.

Policija Britanija

Последни вести

Британската полиција го уапсила Алта Хусаин, пакистански политичар во егзил во Лондон под сомнение дека перел пари.

Хусеин е на чело на движењето Мухајир Куми од Карачи, а во егзил е од првата половина на 90-те години.

Неодамна, неговата партија организирала повеќе протести по што сојузната влада му издала пакистански пасош. Хусеин има и британско државјанство.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести