четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Во Лондон уапсена жена поради сомнеж дека си ги убила трите деца

Соседите, во изјава за британските медиуми наведуваат дека станува збор за мали деца на брачна двојка од Јужна Африка кои во соседството се доселиле пред девет месеци.

British_police_Octavia_5627

Поврзани вести

Лондонската полиција пронајде тела на три деца во јужниот дел на градот, а уапсена е жена поради сомнеж за убиство, пренесуваат британските медиуми.

„Уапсена е 43 годишна жена поради сомнеж за убиство и задржана е во притвор на испитување.Не бараме никој друг кој би можел да биде поврзан со овој случај,“ изјави портпаролот на Метрополитен полицијата.

Полицијата спровела истрага и моментно во куќата вредна 1,2 милиони фунти, изнесуваат потенцијалните докази, наведува Дејли мејл.

За сега не се знае дали телата на децата и понатаму се во куќата, а не е соопштена нивната возраст.

Соседите, во изјава за британските медиуми наведуваат дека станува збор за мали деца на брачна двојка од Јужна Африка кои во соседството се доселиле пред девет месеци.

Полицијата добила повик синоќа околу 21.30 да дојде на адреса во јужниот кварт Њу Молден каде се пронајдени телата на децата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести