вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Во Мадрид откриена пратка од 100 килограми екстази

ekstazi_pazi

Последни вести

Во предградие на Мадрид запленета е најголема пратка на екстази во историјата на Шпанија. Сто килограми екстази се откриени во камион кој пристигнал од Бугарија, соопшти денеска шпанското Министерство за внатрешни работи, пренесе МИА.

Во полициската операција уапсени се четири лица, меѓу кои и возачот на камионот. Операцијата била преземена во соработка со полициите на Велика Британија и на Бугарија.

Шпанската полиција била известена од странските колеги. Камионот тргнал од Бугарија, а бил пресретнат уште на шпанскофранцуската граница и бил следен до Мадрид.

Најчитани вести