недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Во Малезија киднапирана туристка, бараат откуп 11,25 милиони долари

Туристката од Кина, во Малезија е киднапирана на 2 април од страна на вооружена група која киднапирањето го извршила со еден од вработените во хотелот каде што престојувала.

turistka

Поврзани вести

Киднаперите кои киднапираа кинеска туристка во Малезија, побараа за неа 11,25 милиони долари откуп, пренесуваат француските медиуми.

Малезискиот министер за внатрешни работи Захид Хамиди изјави дека семејството на Гао Хуајун, која на 2 април ја киднапираа вооружени луѓе заедно со еден од вработените во хотел „Филипино“, преговара со нејзините киднапери преку посредници.

„Се надеваме дека тој случај ќе може да биде решен што поскоро,“ изјави Захид чие што министерство управува со безбедноста и спроведувањето на законите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести