среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Во Мексико пронајдени десет јагленисани тела

Телата беа пронајдени во село на околу 150 километри од главниот град на Оахакам во јужниот дел на Мексико.

meksiko

Поврзани вести

Властите на мексиканската држава Оахака пронајдоа запалено  возило во кои имало десет јагленисано телата.

Недалеку од возилото било пронајдено уште едно тело, кои имало прострелна рана во главата.

Телата беа пронајдени во село на околу 150 километри од главниот град на Оахакам во јужниот дел на Мексико.

Од канцеларијата на државниот обвинител изјавија  дека идентитетот на жртвите, како и мотивот за овој грозоморен чин се се’ уште непознати. Од таму додаваат дека меѓу убиените има и три малолетни лица.

Десетици илјади Мексиканци се убиени во насилства поврзани  со дрога во последниве години, но само неколку такви убиства биле регистрирани во Оахака, пренесе Ројтерс.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести