сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Во МНТ специјално изненадување за 100.000-иот посетител

mntttt

Последни вести

Во Македонскиот народен театар денеска се очекува да биде продаден 100.000-тиот билет од отворањето на новиот објект на 7 декември 2013 година со претставата „Вечната куќа“ во режија на Дејан Пројковски.

Посетителот кој ќе го купи билетот, како што се наведува во соопштението од Министерството за култура, ќе стане добитник на посебна влезница со што ќе има можност да биде почесен гостин на претставите на МНТ во театарската сезона 2015/16 година.

Посебниот билет ќе го врачи министерката за култура Елизабета Канческа-Милевска, заедно со директорите на националната установа, Дејан Лилиќ и Дејан Пројковски.

Најчитани вести