среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 33

Во нападите на провладините сили убиени 48 сиријци

sirija

Последни вести

Најмалку 48 лица се убиени во нападите на сириските сили на градот Талбисе, над кој контрола имаат бунтовниците, соопшти денеска опозициската Опсервсторија за човекови права.

Провладините сили нападите ги извеле во понеделникот и вторникот на северозападот на Сирија.

Во акцијата се убиени влијателни припадници на бунтовничките сили.

Во борбите во Сирија за три ипол години загинале околу 190 илјади луѓе.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести