Македонија

Какво време не очекува следните денови?

Какво време не очекува следните денови?

Наредниве неколку дена во претпладневните часови не очекува сончево време со мала до умерена облачност, а во попладневните часови локален дожд и грмежи.

Значителни промени во температурата нема да има, велат од УХМР.