сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Во недела и понеделник повторно магла

Метеоролозите велат дека магла по котлините повторно ќе имаме во недела и понеделник

magla

Поврзани вести

Во недела и понеделник по одделни котлини ќе има појава на магла, најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Во понеделник во текот денот и во вторник ќе дува слаб до умерен северен ветер, што ќе ги намали условите за појава на магла.

Од УХМР велат дека утре претпладне слаби локални врнежи ќе има во југоисточните делови, а во текот на денот облачноста постепено ќе се намалува.

 

 

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести