недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Во недела привремено исклучување на семафорите кај студентскиот Гоце Делчев

pixel.mk-chao-semafori-9140

Последни вести

Градот Скопје ги известува сите учесници во сообраќајот дека на ден 28.12.2014 (недела) во 10 часот привремено ќе бидат исклучени семафорите на крстосницата помеѓу булеварот “Митрополит Теодосиј Гологанов” со улицата “Московска”.

Причината за исклучувањето на семафорите е извршување на градежни работи – дислоцирање на семафорски столбови. Градежните работи ги изведува ЈП “Улици и патишта”, додека семафорската сигнализација ќе биде исклучена до завршување на активностите.

Градот Скопје апелира до сите учесници во сообраќајот да се придржуваат кон времено поставениот режим на сообраќај.

Најчитани вести