петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Во недела продолжува ЗОО фест

Zoo Fest 2014 2

Последни вести

ЗОО Фест забавата во скопската Зоолошка градина продолжува! Фестивалот кој беше вистинско откритие за дечињата, продолжува оваа Недела во 11:00 часот.

Едукативните и забавни содржини од овој викенд повторно ќе бидат понудени за сите посетители на Зоолошката градина во Скопје, како дополнителна забава за дечињата кои дошле да ги видат животните. Главно изненадување за нив овој викенд ќе биде гостувањето на Дани Димитровска, која ќе отпее дел од своите хитови за своите најмлади фанови.

Детскиот ЗОО фест е креативен концепт кој во себе вклучува пеење, забава, но и многу едукација. Двочасовната забава во импровизираната џунгла вклучува учење модерни танци, концерт на децата ѕвезди од „Поточиња” и едукативно катче каде се откриваат таленти и се учат интересни факти за животните.

Премиерното издание на детскиот Зоо Фест е закажано за Недела (31.08) со почеток во 11:00 часот. Овој серијал изданија ќе трае се до средината на Октомври.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести