вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Во Неготино ограбени двајца турски државјани

Од торбите одземени се 2 лаптоп компјутери, „ајпод“, фотоапарат, неколку кредитни картички на име на оштетените, лични документи, 327.000 денари, 2.000 евра, 450 турски лири при што на лицата им е причинета материјална штета од околу 650.000 денари.

kola

Последни вести

Во Неготино, вчера околу 7.30 часот биле ограбени двајца турски државјанин, кои застанале да  појадуваат во хотелот „Памела“ 

Откако гостите  се вратиле од појадок забележале дека им ги нема патните торби во автомобилот кој што  бил паркиран на паркинг просторот од хотелот.

Од торбите одземени се 2 лаптоп компјутери, „ајпод“, фотоапарат, неколку кредитни картички на име на оштетените, лични документи, 327.000 денари, 2.000 евра, 450 турски лири при што на лицата им е причинета материјална штета од околу 650.000 денари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот и пронаоѓање на сторителите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести