сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Во Неготино почина кумот на осомничениот за сообраќајката кај Удово

pocina

Поврзани вести

Не престануваат трагичните настани по сообраќајната несреќа во близина на Удово.Според српските медиуми , вчера во Неготино ненадејно починал кумот на возачот на фордот фиеста , Рајко Радојковиќ од Ниш.

Тој дошол во посета заедно со мајка му на момчето, кому судот му одреди мерка притвор како осомничен за трагичната сообраќајна несреќа во која загина осумесечното бебе Андрија, а на повредите им подлегна и неговиот чичко 24- годишниот Никола Маринковиќ од Чуприја.

По извршената обдукција и формалностите, денеска нивните посмртни останки ќе бидат погребани во Чуприја , а во Скопје и натаму во критична состојба е 30 годишната мајка Марија Маринковиќ .

На детсктото одделение на Хируршката клиника во Скопје се опоравува 5 годишниот Матија Маринковиќ .

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести