четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Во несреќа во Колумбија загина 31 дете

Во несреќата која се случи вчера, повредени се уште 24 деца и едно возрасно лице се здобило со опекотини.

zCOLOMBIA

Поврзани вести

Најмалку 31 дете загина на северот на Колумбија кога изби пожар во автобус во кој се превезувале, соопшти денеска Црвениот крст.

Во несреќата која се случи вчера, повредени се уште 24 деца и едно возрасно лице се здобило со опекотини.

Многу од нив се во болница и се во критична состојба, пренесува АФП.Децата во автобусот биле на возраст од една до осум години, кои тргнале на прослава во една црква.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести