понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Во Нови Сад е убиено лице со дебело полициско досие

Според првичните неофицијални податоци кои ги објави Блиц, убиен е Војислав Шкрбиќ (37) додека тешко е рането уште едно лице кое седело до него.

pukanje

Поврзани вести

Вечерва околу 21 часот дошло до пукање во кафулето „Гондола“ во центарот на Нови Сад, кога едно лице е убиено, а друго е рането.

Според првичните неофицијални податоци кои ги објави Блиц, убиен е Војислав Шкрбиќ (37) додека тешко е рането уште едно лице кое седело до него.

Во пукањето, наводно учевствувале двајца напаѓачи кои испукале повеќе куршуми во Шкрбиќ и неговиот пријател кои седеле во кафулето. Во моментот на пукањето кафулето било полно со гости. Во паника, луѓето почнале да бегаат под маси, а напаѓачите избегале во непознат правец.

Како што пишува Блиц, ова не е првпат да се пука врз Шкрбиќ, до сега бил напаѓан повеќе пати, но секогаш извлекувал жива глава.

Во Белата книга на МВР Србија своевремено бил споменуван како член на неколку организирани криминални групи и еден од главните дистрибутери на хероин во Нови Сад и Војводина.Во 2009 година бил осуден на 11 години затвор.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести