недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Во областа Доњецк загинаа 49 лица

Donjeck-Antimajdan

Поврзани вести

Во судирите меѓу украинските сили и проруските сепаратисти во источноукринската област Доњецк загинаа 49 лица, соопшти денеска прес-службата на регионалната управа.

„Од почетокот на масовните судири во регионот на 13 март, вклучуваќи го и периодот на криминалната насилна операција во областа Доњецк загинаа 49 лица”, се вели во соопштението.

Од регионалната служба додаваат дека 245 лица се здобиле со рани од огнено оружје и се хоспитализирани.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести