недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 13

Во Обреновац се шири неподнослив мирис

Претседателот на општината Мирослав Чучковиќ изјави дека не може да прецизира колку ќе биде потребно за колекторот повторно да проработе со што би се овозможило функцинирање на системот на канализацијата.

obrenovac

Последни вести

Во Обреновац продолжи чистењето на градот, санација и дезинфекција на теренот која ја вршат припадниците на војската. Во тек е  и поправката на главниот колектор за фекална канализација.

Тој колектор е оштетeн на две места, а пристигнале специјални цевки од Германија кои ќе помогнат да биде оспособен.

Претседателот на општината Мирослав Чучковиќ изјави дека не може да прецизира колку ќе биде потребно за колекторот повторно да проработе со што би се овозможило функцинирање на системот на канализацијата.

Во Обреновац во одредени делови од градот и понатаму има вода која не може да истече, а непријатен мирис се шири од сегде. Жителите кои ги чистат домовие и локалите носат заштитни маски.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести