четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 54

Во ОНЕ може да се купат карти за хуманитарниот концерт

Концертот ќе се одржи под мотото „Да се обединиме во хуманоста“ на 22 мај во спортскиот центар „Борис Трајковски“, а на концертот ќе настапат најголемите македонски музички ѕвезди.

one-645x360

Поврзани вести

Од денеска, во сите продажни салони на ОНЕ низ републиката можат да се купат билети за хуманитарниот концерт за помош на настраданите во поплавите во Србија и Босна и Херцеговина, по цена од 150 денари.

Концертот ќе се одржи под мотото „Да се обединиме во хуманоста“ на 22 мај во спортскиот центар „Борис Трајковски“, а на концертот ќе настапат најголемите македонски музички ѕвезди.

Во име на хуманоста и во интерес на што повеќе средства, ОНЕ се откажува од процентот за продажба на билети преку својата продажна мрежа, а собраните средства во целост ќе бидат наменети за настраданите во Србија и Босна и Херцеговина.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести