вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 34

Во пад на воен авион во Еквадор загинаа 22 лица

ekvador-360x240

Последни вести

Во пад на еквадорски воен авион сите загинаа сите 22 лица кои се наоѓале во него, соопшти претседателот на Еквадор, Рафаел Кореа.

„Нема преживеани. Ова е трагедија“, напиша еквадорскиот претседател на Твитер, пренесува Танјуг.

Во авионот, во моментот на несреќата која се случила во амазонската прашума се наоѓале 19 подобранци, два пилота и еден механичар.

Најчитани вести