вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Во Париз започна средбата меѓу Лавров и Кери

keri-lavrov

Поврзани вести

Во Париз започна средбата меѓу рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров и американскиот државен секретар Џон Кери, пренесе „РИА Новости“. Разговорите ќе бидат фокусирани на меѓународната конференција за Сирија „Женева-2“.

Преговорите ќе се одржат зад затворени врати. Подоцна кон нив ќе се приклучи и специјалниот претставник на ОН и Арапската лига за Сирија Лахдар Брахими.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести