среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Во Перу има “човек посилен од природата”

перу гром

Последни вести

Жоа Контрерас, 21-годишниот фудбалер на Спорт Агиле преживеа удар од гром.

На мечот кој неговиот тим го играше на домашен терен против Унион Фурезе, Контрерас бил погоден од гром и веднаш паднал во бессознание. Тој бил префрлен во локалната болница и за среќа преживеал само со изгореници од втор степен.

По оваа случка младиот дефанзивец бил наречен “човек посилен од природата”.

Најчитани вести