сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Во петок започнуваат деновите на МНТ во Кратово

kratovo

Поврзани вести

Во петок започнуваат Деновите на Македонскиот народен театар во Кратово.

Отворањето ќе започне со претставата „Парите се отепувачка“ во режија на Бојан Трифуновски.

Посетителите ќе можат да ги погледнат и претставите „Последна шанса“, „Сребрена свадба“, „Свадбата на Фигаро“ и „Не се клади на Енглези“.

Сите претстави ќе се играат на платото пред Музејот на Град Кратово, со почеток во 21 часот. Влезот за сите претстави е бесплатен.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести