четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 49

Во подрум во Чаир пронајдена муниција, бомби и гранати

Вчера во 15:22 часот во ЕИК-Скопје пријавено е дека во подрумските простории од станбен објект во населбата Чаир, пронајдени биле две кофи полни со разна муниција, рачни бомби и минофрлачки гранати.

чаир

Поврзани вести

При увидот на местото на настанот, во подрумските простории, пронајдени биле 19 гранати калибар 40 мм во реденик, 12 гранати 40 мм залепени со селотејп во картонска кутија, две рачни бомби кинеско производство, еден упаљач за рачна бомба, 25 куршуми маневарска муниција калибар 7,62 мм и 10 куршуми калибар 7.62мм боева муниција.

Се работи на целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести