недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Во пограничните судири загинаа 15 проруски активисти

ukraina antiteroristicka akcija

Последни вести

Најмалку 15 проруски активисти загинаа, а петмина се повредени во судирите со припадници на украинската војска во пограничното подрачје меѓу Украина и Русија.

Припадници на украинската погранична стража се судриле со вооружени напаѓачи кои пристигнале од Русија со камиони и се обиделе да ја преминат границата кај селото Маринивка во источниот дел на земјата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести