петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Во полициската акција уапсен предводникот на криминалните банди од Грчец

policijayeti7

Последни вести

Во денешната полициска акција во Грчец бил уапсен озлогласен водач и организатор на повеќе криминални групи кои оперирале во земјава но и надвор од неа, пишува Курир.

Според неофицијални информации тој и неговите соработници биле експерти за продажба на дрога, кражби на возила, лихва и киднапирање бизнисмени.

Уапсените, според неофицијалните информации, живееле премногу луксузно, иако до сега не пријавувале ниту приходи ниту имот.

Од полицијата официјално потврдуваат дека денеска во Грчец се спровела голема полициска акција во која се уапсени повеќе лица, меѓу кои и главниот „водач“ на истата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести