среда, 23 август 2017  |  Вести денес: 0

Во понеделник без електрична енергија дел од општина Карпош

РУЦК информира дека по добиено известување од ЕВН Македонија АД, поради технички зафати во електро мрежата без електрична енергија ќе останат дел од корисниците на општина Карпош.

карпош

Поврзани вести

Без електрична енергија на ден 06.02.2017 година од 09:00 до 10:30 часот,  ќе останат корисниците од  ул. Франце Прешерн, општина  Карпош.

Најчитани вести