четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Во понеделник судење на незадоволните од пресудите во „Монструм“

Protesti-monstrum-10-Custom-520x300

Поврзани вести

Судскиот процес против осуммината демонстранти против демонстрантите во случајот „Монструм“ почнува во понеделник.

Сите ќе одговараат за кривичното дело, „учество во толпа што ќе изврши кривично дело“.
Сите осуммина добија мерка против најпрво од 8 дена, а потоа им беше продолжена на 30 дена.
За ова кривично дело, обвинетите може да добијат затворска казна од 3 месеци до 5 години.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести