вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Во поплавите во Србија животот го загубиле пет лица

FoNet-REGIONI-ODRON

Поврзани вести

Во поплавите во Србија животот го загубиле пет лица, а над 24 илјади се евакуирани.

Тој нагласи дека официјално е потврдена смртта на пет луѓе, меѓу кои и еден спасувач, а уште еден човек се смета за исчезнат.

Се претпоставува дека таа цифра може да биде повисока, но тоа ќе биде познато откако ќе се намали нивото на водата во поплавените региони. Мариќ додаде дека се поплавени над 2.200 објекти, а уште 1.700 се под закана од поплавување.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести