среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 42

Во последните 24 часа не се регистрирани нови бегалци во Грција

На северните острови во Егејското Mоре - Лезбос, Хиос и Самос, во последните 24 часа не пристигнале нови мигранти или бегалци, јави дописникот на МИА од Атина.

бегалци

Поврзани вести

Грчката полиција соопшти дека на Лезбос денеска има 5.731 мигранти и бегалци, на Хиос 3.648 и на Самос 1.990 лица.

Сите 11.369 мигранти и бегалци имаат поднесено барање за политички азил во Грција.

Најчитани вести