сабота, 29 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Во потрагата по исчезнатиот „Боинг 777“ учествуваат 42 брода и 35 авиони

avion malezija isceznat

Поврзани вести

Во операцијата за потрагата по исчезнатите „Боинг 777-200“ на малезиската авиокомпанија учествуваат 42 брода и 35 авиони од различни земји, пренесе „ИТАР-ТАСС“.

„Пребарувањето продолжува, но засега не сме откриле остатоци од исчезнатиот авион. Во моментов спасувачките групи се прошируваат од областа на страничење и почнаа да истражуваат области од копно недалеку од Малакскиот теснец“, појаснија од компанијата „Мазлезија Еирлајнс“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести