вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Во пожар изгоре кратовска фабрика за сунѓери „Силпен“

7-218-

Поврзани вести

Голем пожар синоќа околу 22 часот избил во фабриката за сунѓер „Силпен“, која се наоѓа во близина на Крива Река – Кетеново, во Кратово, јавуваат локални медиуми.

Повредени во пожарот, според објавените информации, нема, туку само е причинета голема материјална штета.

И покрај брзата интервенција на противпожарната бригада, работата им била отежната поради лесно запаливите суровини кои биле во фабриката. Првичните информации говорат дека причина за пожарот била дотраената електрична инсталација.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести