петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Во пожар во Јужна Кореја загинаа седум лица

Пожарникарите сметаат дека причината за избивање на пожарот е варење на челична конструкција за време на работата на блиското градилиште.

Portanova_gradilište

Поврзани вести

Седум лица загинаа, а 20 се повредени во пожар на автобуски терминал во градот Гојанг во Јужна Кореја, соопштија официјални лица.

Пожарникарите сметаат дека причината за избивање на пожарот е варење на челична конструкција за време на работата на блиското градилиште.

Спорд Службата за вонредна состојба, две лица се во тешка состојба. Јужнокорејската новинска агенција „Јонхап“ јави дека телата се пронајдени во подрум на градилиштето.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести