сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Во пожар во Штип настрада 80-годишен маж

pozar

Последни вести

Осумдесет годишен маж настрада во пожар што избил во куќичка во штипската викенд населба „Суитлак“, доцна попладнево.

Командирот на Територијалната противпожарна единица од Штип Кире Патраклиев изјави дека и покрај брзата интервенција пожарникарите не успеале да го извлечат 80-годишниот маж, кој бил инвалид.

Најчитани вести