четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Во Прага ќе бидат претставени убавините на Охрид

ohridsko-ezero

Последни вести

Природните убавини на Охрид, можностите за искористување на одделни индустриски капацитети и развој на разни видови туризам, на 10 ноември ќе бидат презентирани во Прага.

Хотелите и туристичките агенции од Охрид, на промоцијата, која ќе биде оддржана во хотелот Босколо, пред неколку десетици претставници на чешките тур оператори ќе се претстават преку печатени публикации и видео презентации.

На туристичката промоција, организирана во соработка со Амбасадата на Македонија во Чешка, ќе присуствува и делегација на општина Охрид, предводена од градоначалникот Никола Бакрачески.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести