петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 39

Во прекин сообраќајот на граничниот премин „Богородица“

Блокадата, според најавите, ќе трае до 21 часот.

Во прекин сообраќајот на граничниот премин „Богородица“

Последни вести

Поради штрајк на грчките земјоделци од вечерва во 19 часот во целосен прекин е сообраќајот за влез и излез од Грција на граничниот премин „Богородица“, соопшти Автомото сојузот на Македонија (АМСМ).

Блокадата, според најавите, ќе трае до 21 часот.

Најчитани вести