четврток, 29 јуни 2017  |  Вести денес: 33

Во прекин сообраќајот на патот Дебар – Маврово

pat-1-640x356

Поврзани вести

Сообраќајот на регионалниот пат Дебар – Маврово кај местото викано Ѓини Гроб е во прекин во двата правца од 15.40 часот.

Како што соопшти Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот е во прекин поради изведување градежни работи на пат.

Најчитани вести