недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 52

Во прекин сообраќајот на патот Куманово – Крива Паланка

Поради сообраќајна незгода на тешко товарно возило, од 11:20 часот во прекин е сообраќајот на магистралниот пат Куманово - Крива Паланка, кај село Облавце, информира Автомото сојузот на Македонија.

сообраќај

Поврзани вести

Сообраќајот на патниот правец Скопје – Велес, кај Катланово, кој поради сообраќајна незгода беше во прекин, сега е нормализиран.

Поради штрајк на грчките земјоделци, граничниот премин „Евзони“ се уште е затворен за сообраќај. Премините „Дојран“ и „Меџитлија“ се отворени за сообраќај.

Најчитани вести