четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

Во прекин сообраќајот на патот Прилеп – Ресен

romska naselvba

Поврзани вести

Патниот правец А3, Прилеп-Ресен кај ромската населба е затворен за сообраќај во 19 :30, соопшти АМСМ.

Сообраќајот на сите останати државни патишта се одвива без забрани и застои, по претежно влажни коловози.

Најчитани вести