четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

Во прекин сообраќајот преку „Јасен“ поради одрони

odroni_na_patot

Последни вести

Поради големи одрони на патот во прекин е сообраќајот на патниот правец Скопје – Македонски Брод преку „Јасен“, информираат од Авто мото сојузот на Македонија.

На расчистување на одроните на терен работат екипи на „Македонија пат“.

На останатите патишта низ државата сообраќајот се одвива без забрани, по наместа влажни коловози.

Најчитани вести