четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Во прекин телефонската линија „192“

До отстранувањето на дефектот граѓаните можат, доколку имаат потреба, да се јавуваат на телефонските броеви на полициските станици коишто се објавени на веб - страницата на Министерствтото.

mvr

Последни вести

Министерствотот за внатрешни работи  информира  дека поради технички дефект бесплатната телефонска линија „192“, е во прекин и во моментов се работи на отстранување на истот.

До отстранувањето на дефектот граѓаните можат, доколку имаат потреба, да се јавуваат на телефонските броеви на полициските станици коишто се објавени на веб – страницата на Министерствтото.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести